20 spôsobov, ako coworking dokáže zmeniť tvoju kariéru


A zároveň aj osobný život.

1. Pri svojom novom stole v coworkingu urobíš dvakrát toľko práce ako doma. Skutočne a úprimne.

2. Čo sa týka projektu, ktorý si chcel rozbehnúť... teraz pracuješ bok po boku programátorov, grafikov, copywriterov a designérov, ktorí ti pomôžu.

3. Tvoj klient potrebuje web, no dokážeš si poradiť iba s časťou projektu? Viď číslo 2. Aby si reagoval na potreby klienta, behom poldňa dokážeš zostaviť tím. Alebo získaš koláčik za to, že niekoho odporučíš.

4. Vyhni sa stareckému syndrómu „ostávam doma.“ Výjsť z domu a rozprávať sa s ľuďmi je kúzelné. Tvoja mačka počula už VŠETKY tvoje najlepšie príbehy.

5. Daj si pozor, aby práca nepretiekla do každého aspektu osobného života. Je jednoduchšie si udržať rovnováhu work/live, keď „odchod z kancelárie“ neodkazuje na miestnosť tvojho bytu.

6. Bez námahy dokážeš udržať krok s najnovšími meme na webe.

7. Vybuduješ a rozšíriš si svoju profesionálnu sieť. Aj keď si príliš zaneprázdnený, aby si to stihol na žúrku, na ktorú si aj tak nechcel ísť.

8. Tvoja babka si začne myslieť, že máš skutočnú prácu. Možno aj tvoja mama. Na chodení do kancelárie niečo je, čo robí dojem na starších príbuzných.

9. Tvoje členstvo v coworkingu predstavuje ďaľšiu odpísateľnú daňovú položku.

10. Kreatívna energia je nákazlivá. Skutočnosť, že si v blízkosti iných ľudí pracujúcich na úžasných projektov spôsobuje, že máš viac nadšenia pracovať na úžasnom projekte.

11. Ak si rodič dieťaťa, určite si už počul o tom, že pracovať v priestore pre dospelých je nádherné. Žiadne výbuchy plaču ani improvizované detské hry (väčšinou).

12. Máš okolo seba ľudí, ktorých sa môžeš pýtať. Nie si si istý, či tvoj nadpis je dostatočne uletený? Potrebuješ radu ohľadom problému, ktorý riešiš? Opýtaj sa spolusediaceho.

13. Ak sa rozhodneš ísť na prednášku/workshop/event, nemusíš chodiť ďaleko. Pravidelne ich organizujeme v týchto priestoroch. Prezri si prehľad udalostí. A nezabudni sa prihlásiť do nášho newslettera.

14. Slnko=šťastie. Pracujeme v úžasných podkrovných priestoroch plných svetla v historickej budove. Dokonca sme presvedčení, že sa tu niekde nachádza tajná komora. A ak by ti bolo prihorúco – využi svoju súkromnú klímu, ktorú si stačí pritiahnúť.

15. Budeš vyzerať chytrejšie na všetkých tých stretnutiach so zákazníkmi. Je jednoduchšie držať krok s tým, čo sa deje v biznise a svete technológií, ak máš pri sebe tím coworkerov.

16. Stále môžeš pracovať z domu, ak chceš. Pracujem tak pár dní v týždni. Členstvo v coworkingu nestojí veľa, a tak sa nemusíš cítiť zle, ak neprídeš každý deň.

17. Opäť budeš mať spolupracovníkov, no žiadneho šéfa. Ani žiadne divné korporátne pravidlá o tom, čo si môžeš položiť na „svoj“ stôl. Predstavujeme to najlepšie z oboch svetov.

18. Poznáme tie najlepšie miesta na obed. A chceme, aby si išiel s nami. Len buď pripravený vypočuť si príbeh o najnovšom internetovom meme (viď #6).

19. Coworkeri sú ešte lepší než tím roztlieskavačiek. Chcú, aby sa tvoj biznis stal úspešným.

20. Dočítal si sa až na koniec tohoto zoznamu? Rozhodne by si si mal nájsť čas, aby si sa u nás zastavil. Naživo sme ešte lepší J. Tak neváhaj a napíš nám na náš Facebook – odpisujeme všetkým.

- Napísal Michelle Taute, člen Cincinnati Coworks, @michelletaute