Chceš sa naučiť vystupovať pred ľuďmi bez trémy? Tak neváhaj a pridaj sa k nám. „ Pretože potrebujeme lídrov.“


Potrebuješ prezentovať v škole svoje práce? Potrebuješ viesť porady alebo svoj tím? Nevieš, ako sa máš suverénne prezentovať na pohovore? Chceš získať istotu pri komunikácii s ľuďmi? Chceš sa naučiť motivovať, viesť a dosahovať výsledky? Máme pre teba riešenie, kde sa toto všetko rýchlo naučíš. Je to Toastmasters Klub. Druhá dobrá správa je, že Toastmasters existuje aj v Košiciach. Ale čo vlastne znamená Toastmasters?

Chceš sa naučiť vystupovať pred ľuďmi bez trémy? Potrebuješ prezentovať v škole svoje práce? Potrebuješ viesť porady alebo svoj tím? Nevieš, ako sa máš suverénne prezentovať na pohovore? Chceš získať istotu pri komunikácii s ľuďmi? Chceš sa naučiť motivovať, viesť a dosahovať výsledky? Máme pre teba riešenie, kde sa toto všetko rýchlo naučíš. Je to Toastmasters Klub. Druhá dobrá správa je, že Toastmasters existuje aj v Košiciach. Ale čo vlastne znamená Toastmasters?

„Toast“ znamená v anglickom význame Toast alebo prípitok a „master“ je majster. Členovia klubu Toastmasters sa učia stať sa majstrami prejavov. Toastmasters je americká nezisková organizácia, ktorú založil v roku 1924 Ralph Smadley v Amerike. Jeho víziou bolo to, aby sa členovia v klubu v priateľskom a bezpečnom prostredí naučili prezentovať bez trémy, efektívnejšie komunikovať a účinne viesť ostatných. Členovia klubu si tieto zručnosti precvičujú na základe manuálov Zručný rečník a Zručný líder, kde si plnia rôzne úlohy a pripravujú svoje prejavy. Po každom prejave rečník dostane spätnú väzbu o tom, čo vo svojom prejave urobil dobre a tipy, ako by sa mohol ešte zlepšiť.

Tento systém vzdelávania, precvičovania, dostávania spätnej väzby a zase precvičovania prináša veľmi rýchle výsledky. Preto niet divu, že od roku 1924 sa Toastmasters kluby rozrástli ako huby po daždi – je ich viac než 13 000 v 113 krajinách sveta. Na Slovensku máme 5 klubov v Bratislave a ďalší klub nájdete v Nitre, v Leviciach, v Poprade a v Európskom meste kultúry 2013 a Európskom hlavnom meste športu 2016 v Košiciach.

Košický klub, ktorý vznikol v roku 2013, je mladý, ale dravý a rýchlo napredujúci. Svedčí o tom aj skutočnosť, že klub má veľmi dobre našliapnuté získať v Júni tohto roku ocenenie President's Distinguished Toastmasters Club za splnenie 9 z 10tich kritérií, ktoré stanovuje americká organizácia Toastmasters International. Tieto kritéria zohľadňujú napr. rast členskej základne, ako si členovia plnia manuály, vzdelávanie lídrov vo vedení klubu, či ako zodpovedne si klub plní organizačné a administratívne záležitosti. Toto ocenenie svedčí o kvalite klubu a dostávajú ho len najlepšie kluby na svete.

Medzi ďalšie úspechy klubu patrí organizovanie národnej Jarnej Area Konferencie v Marci tohto roku v Kulturparku,ktorú so svojím tímom zorganizovala prezidentka klubu Dáška Lizáková. Členovia zo všetkých klubov na Slovensku súťažili v pripravených prejavoch a v hodnoteniach v nemeckom, anglickom a slovenskom jazyku. Náš klub úspešne reprezentoval Stano Brindza, ktorý si odniesol druhé miesto za hodnotenie v slovenskom jazyku.

Toastmasters organizácia teda ponúka viac možností, ako len rečniť vo svojom domácom klube. Toastmasters ti vďaka rôznym medzinárodným súťažiam a vzdelávacím akciám dáva možnosť nielen rásť po ľudskej, rečníckej a profesionálnej stránke, ale aj stretnúť skutočných lídrov a úspešných ľudí, ktorí už niečo dokázali. A čo je lepšie ako stretávať ľudí, ktorí dokážu tvoj potenciál rozvinúť naplno?

Zaujal ťa Toastmasters? Máš chuť na sebe pracovať a neustále sa zlepšovať? Chceš si zlepšiť svoje komunikačné schopnosti a stať sa lídrom? Príď potom medzi nás. Ponúkame ti priateľské prostredie, spätnú väzbu na tvoje napredovanie, prepracovaný vzdelávací systém a možnosť rásť aj po líderskej stránke. Záleží len na tebe, aké tempo rastu si zvolíš.

Kde nás môžeš nájsť? Vďaka podpore coworkingového centra sa stretávame pravidelne každý druhý štvrtok v " co-Šicke". Ďalšie stretnutie bude 05.05.2016 od 18:30. Týmto ďakujeme „ co-Šicke“ za ich podporu, ústretovosť a propagáciu.

Najbližšie nás môžeš vidieť aj na akcii NA 100 %, kde si naživo budeš môcť vyskúšať, aké je to stáť na pódiu pred ľuďmi a improvizovať. Ten pocit, keď to dáš, naozaj stojí za to! Tak neváhaj a pridaj sa k nám.Pretože potrebujeme lídrov.“

Viac informácií o Toastmasters nájdeš na týchto stránkach:

http://www.toastmasters.org/

slovenski.toastmaster.org

Toastmasters Klub Košice

V súčasnosti pripravujeme samostatnú webovú stránku pre Toastmasters Košice klub.

Príď medzi nás. Teším sa na teba.

Za tím TM Košice

Viceprezidentka pre PR Lucka Šarudyová